F.A.Q.

Czy opłaca się kupić sprężarkę o większym ciśnieniu roboczym niż zużywa urządzenie zasilane sprężonym powietrzem, tj. potrzebne ciśnienie rzędu 7 bar dla narzędzi i zasilić je np. sprężarką 10 bar?

Nie zaleca się takiego rozwiązania jeśli nie ma strat na instalacji ponieważ sprężarka o ciśnieniu roboczym ma większą wydajność, a przewymiarowanie sprężarki o 1 bar powoduje zwiększenie kosztów związanych z energią elektryczną o 6-10%. Podwyższanie ciśnienia również zwiększa nam temperaturę sprężonego powietrza o 8stC przy zwiększeniu ciśnienia o 1 bar.

[do góry]

O ile cichsze są sprężarki tłokowe w porównaniu ze sprężarkami śrubowymi?

Porównując sprężarki dostępne w naszej ofercie poziom hałasu dla sprężarek śrubowych zaczyna się od 59dB(A), sprężarki tłokowe są głośniejsze ponieważ ich poziom hałasu zaczyna się od 76dB(A). Porównując dwie sprężarki o tym samym silniku elektrycznym np. 3 kW, poziom hałasu dla sprężarki śrubowej jest rzędu 59dB(A), natomiast dla sprężarki tłokowej wynosi 79dB(A). Jeśli urządzenie ma pracować w pmieszczeniu w którym na stałe pracują ludzie polecam zakup urządzeń o niższym hałasie.

[do góry]

Czy kompresor śrubowy może pracować usadowiony na otwartej przestrzeni, ewentualnie osłonięty wiatą?

Standardowe kompresory śrubowe mają wymóg temperatury otoczenia pracy w zakresie od +5stC do +40stC. W związku z posadowieniem urządzenia na zewnątrz trzeba układ olejowy kompresora rozszerzyć o grzałkę która będzie zabezpieczać odpowiednią temperaturę oleju wymaganą do poprawnej pracy kompresora. Ten element układu traktowany jest jako opcja w naszej ofercie. W związku ze specyfiką pracy kompresora śrubowego tj. zasysa on powietrze z otoczenia, należy osłonić kompresor tak aby nie zasysał on zanieczyszczeń do układu wewnętrznego. Może to spowodować jego uszkodzenie. Przed podjęciem takiej decyzji zalecamy każdy przypadek konsultować z naszymi specjalistami.

[do góry]

Strona główna | F.A.Q. | Polecane | Kontakt