Kompresory tłokowe olejowe

 

KOMPRESORY TŁOKOWE
OLEJOWE FINI

KOMPRESORY TŁOKOWE
OLEJOWE ORLIK

Kompresory tłokowe olejowe ORLIK
KOMPRESORY TŁOKOWE
OLEJOWE BAMBIKompresory tłokowe olejowe FINI

 • Seria AMICO – seria kompresorów z napędem bezpośrednim o zbiorniku 24 i 30 litrowym. Posiadają gumowe kółka które ułatwią transport.
 • Seria TIGER – seria kompresorów z napędem bezpośrednim w 2 wariantach konstrukcyjnych: małym i dużym. Seria TIGER cechuje się uniwersalnym szybkozłączem.
 • Seria BIG PIONNER – seria kompresorów z napędem bezpośrednim. Kompresory tej serii są odporne na wstrząsy a zasilane napięciem 230 lub 400 V.
 • Seria SHUTTLE – kompresory z napędem bezpośrednim o niewielkich rozmiarach i proste w użyciu.
 • Seria MK – seria kompresorów z napędem pasowym. Są to kompresory jednostopniowe dedykowane małym przedsiębiorstwom. Trwałe i  wydajne posiadające kółka o dużej średnicy.
 • Seria BK -  seria kompresorów wyposażonych w napęd pasowy. Dwustopniowe kompresory o pojemnościach zbiorników od 100 do 500 litrów. Kompresory BK posiadają wysokiej wydajności płytę zaworową.


Kompresory tłokowe olejowe Orlik

 • Seria 4 – kompresory o wydajności równej 4,3 m3/h. Maksymalne nadciśnienie tłoczne wynosi 10 bar. Średni poziom hałasu który generują kompresory tłokowe nie przekracza 73 Db(A). Zbiorniki ciśnieniowe o pojemności do 100 litrów. Dostępny w tej serii specjalny model który wyposażony został w rozrusznik silnikowy, który zapobiega przeciążeniu się silnika elektrycznego.
 • Seria 9 – kompresory o wydajności 9 m3/h. Moc silnika równa 1,5Kw. Zbiornik ciśnieniowy do 200 litrów. Średni poziom hałasu mieści się w zakresie 75-76 Db(A).
 • Seria 17 – kompresory o wydajności efektywnej wynoszącej 17 m3/h. Przy mocy silnika równej 3dB(A) średni poziom hałasu kompresorów wynosi 80 Db(A).
 • Seria 28 – kompresory których wydajność efektywna wynosi 28 m3/h. Dla mocy silnika równej 4kW średni poziom hałasu wynosi 84 dB(A). Zbiornik ciśnieniowy do 300 litrów. Ta seria jest bardzo popularna w przemyśle i usługach w tym w zakładach renowacji karoserii samochodowej czy w punktach serwisu samochodów ciężarowych.  Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele SKS, gdyż ze względu ma pionową konstrukcję zajmują niewielką przestrzeń pomimo 250 litrowego zbiornika. Zapewniają wysoką jakość sprężonego powietrza.
 • Seria 40-51 – seria kompresorów o wydajności efektywnej od 38 do 51 m3/h. Moc silników tej serii wynosi 5,5 i 7,5 Kw. Bardzo duża wydajność przy średnim poziomie hałasu równym 85dB(A). Kompresory bez zbiornika ciśnieniowego mogą pracować w temperaturze -5°C do + 40°C. Z kolei temperatura pracy da kompresorów ze zbiornikiem ciśnieniowym wynosi +5°C do + 40°C.
 • Seria Mini – Orlik mini to seria małych i poręczanych kompresorów idealnych do samochodów. Może być używana do pompowania opon, piłek czy materacy. Ze względu na niewielkie gabaryty jest bardzo wygodna w podróży. Kompresory mini ważą mniej niż kilogram i zasilane są napięciem 12 V.

 

Kompresory tłokowe olejowe BAMBI

 • Seria Budget Range – seria kompresorów olejowych wysokiej jakości i o niskim poziomie hałasu nie przekraczającym 42 dB(A).  Ze względu na cichą pracę nie wymagają odizolowanych pomieszczeń. Modele z symbolem „V” oznaczają urządzenia kompaktowe i wykorzystywane są wszędzie tam gdzie powierzchnia uniemożliwia zastosowanie większych konstrukcji. Ciśnienie maksymalne pracy kompresorów wynosi 8 bar, lecz dostępne są kompresory o większych wartościach na specjalne zamówienie. Kompresory serii Budget Range zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niewątpliwą zaletą tych kompresorów jest bezawaryjny cykl pracy zachowując przy tym minimalną konserwację. Z powodzeniem stosowane są w branży stomatologicznej, na stoiskach wystawowych czy przy sterowaniu pneumatycznym. Kompresory Budget Range sprawdzą się wszędzie tam gdzie priorytetem jest ciche sprężone powietrze. Na wyposażenie kompresorów tłokowych Budget Range składają się: czytelny wskaźnik oleju, prosty w użyciu korek wlewu oleju oraz filtr wylotowy sprężonego powietrza 10µm wraz z reduktorem powietrza. Pojemność zbiorników mieści się w przedziale od 9 do 50 litrów. Kompresory o niewielkiej wadze.
 • Seria MD Range – kompresory olejowe odznaczają się znacznie zwiększoną wydajnością i niewielkim poziomem hałasu. Głównym motorem napędowym kompresora tej serii jest pompa T75 smarowana olejem. Nowoczesna konstrukcja pompy sprawia że kompresor może osiągnąć 50% więcej sprężonego powietrza w porównaniu z oferowanymi na rynku tzw. cichymi kompresorami olejowymi. Kompresory wyposażone zostały w pierścienie tłokowe, które niwelują przedostawanie się oleju do generowanego sprężonego powietrza. Kompresory MD Range są stosowane wszędzie tam gdzie wymaga się najwyższej jakości sprężonego powietrza wraz z bardzo cichą pracą kompresora. Wykorzystywane są w laboratoriach naukowych, stomatologii oraz w pneumatycznych systemach bezolejowych. Poziom hałasu wynosi 40-57dB(A) w zależności od modelu, co w połączeniu z bezwibracyjną pracą pozwala na pracę urządzenia w pomieszczeniu w którym znajdują się ludzie. Pojemność zbiornika mieści się w zakresie od 4 do 100 litrów. Moc silnika wynosi od 0,34 do 1,5 kW. Oznaczenie „V” oznacza modele kompaktowe – dedykowane zakładom gdzie powierzchnia jest znacznie ograniczona. Poza ofertą kompresorów o ciśnieniu 8bar, dostępne są kompresory o większych wartościach ciśnienia pracy. Wybrane modele posiadają proste w montażu kółka ułatwiające przemieszczanie kompresorów. Udzielamy 5 letniej gwarancji na zbiornik sprężonego powietrza.

  Kompresory serii MD Range posiadają w swoim wyposażeniu :
  • filtr powietrza o wartości 10 mikronów wraz z reduktorem ciśnienia wykonane ze stali nierdzewnej
  • zawory wewnętrzne proszkowo malowany zbiornik powietrza, dzięki czemu zapobiega się procesom korozyjnym  
  • proszkowo malowany zbiornik powietrza, dzięki czemu zapobiega się procesom korozyjnym
Strona główna | F.A.Q. | Polecane | Kontakt